خبرهای ویژه

» اخبار استان فارس » آغاز به کار اولین سمپوزیوم آبرنگ در شیراز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۸:۰۹

 کد خبر: 179317

آغاز به کار اولین سمپوزیوم آبرنگ در شیراز

پیام فارس/فارس اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ پنج شنبه ۱۶ آبان با قدردانی از شرکت کنندگان برتر و افتتاح نمایشگاهی از آثار منتخب، در شیراز آغاز به کار کرد.

اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ با موضوع استان فارس از نگاه نقاشان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همراهی شهرداری شیراز، جهاددانشگاهی، حوزه هنری و دیگر دستگاه‌های فرهنگی استان فارس، از صبح پنجشنبه ۱۶ آبان و با قدردانی از شرکت کنندگان منتخب و افتتاح نمایشگاه آثار، آغاز به کار کرد. 

دبیر سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ، برگزاری این رویداد هنری را مرهون برنامه ریزی گروه رنگاب دانست و گفت: این گروه از سال ۹۴ فعالیت خود را با هدف برنامه ریزی بلند مدت برای ارتقاء کیفی نقاشی آبرنگ در کشور آغاز کرده است.

شهریار وثوق با اشاره به این که برگزاری سمپوزیوم آبرنگ می تواند در محک خوردن این هنر موثر باشد، افزود: فراخوان سمپوزیوم در اردیبهشت ماه اعلام و طی آن یک هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد که هیات داوران از بین آنها ۱۳۶ اثر را برای نمایشگاه برگزیدند.

وی اضافه کرد: اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ بسیار باشکوه آغاز شده است و از تجربیات آن برای برنامه های بعدی استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز با اشاره به این که شیراز مقصد آفرینش های هنری است، گفت: جلوه گری و هنرپروری در این شهر نیاز به بازگویی و تمجید ندارد و اهالی هنر از سابقه شیراز در میدان هنر آگاهند.

ابراهیم گشتاسبی راد با بیان این که شیراز از دوران حکومت وکیل الرعایا بر تارک هنرهای تجسمی ایران نشسته است، ادامه داد: انتظار داریم آثار هنری بر سلیقه شهروندان نیز تاثیر بگذارد؛ چرا که هنر می تواند سلیقه و سواد بصری شهروندان را ارتقاء دهد.

در آیین گشایش اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ از ۱۲ هنرمند برگزیده که آثار خود را با موضوع فارس از نگاه نقاشان آبرنگ ارائه داده بودند، تقدیر و از کتاب این سمپوزیوم رونمایی شد.

به گزارش پیام فارس، اولین سمپوزیوم ملی نقاشی آبرنگ استان فارس تا شنبه ۱۸ آبان در شیراز ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار استان فارس

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
تبلیغات
تبلیغات