خبرهای ویژه

» پیشنهاد پیام فارس » افکار منفی را چگونه از خود دور کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۸:۰۷

 کد خبر: 139116

افکار منفی را چگونه از خود دور کنیم

گفته جالبی وجود دارد که نمی‌توانید پرنده‌ای را از پرواز کردن در اطراف خانه‌تان باز دارید اما می‌توانید نگذارید که روی پشت‌بام شما لانه بسازد، این موضوع در مورد افکار و عقاید انسان‌ها نیز صدق می‌کند. هیچ‌کس نمی‌تواند عقاید منفی‌ای که در پس‌زمینه ذهنش وجود دارد را کتمان کند اما می‌تواند از رشد و پیشرفت این افکار و تبدیل آنها به واقعیت جلوگیری کند.

این کار ساده است. اگر با فکر منفی بجنگید افکار مثبت در شما قوی‌تر و پررنگ‌تر می‌شود. سعی کنید چیزی که معمولا به آن فکر می‌کنید مثبت باشد.تنها راهی که می‌توانید از شر فکرکردن به موضوعاتی که مورد علاقه شما نیست نجات یابید این است که آنها را جایگزین افکار و اندیشه‌های مثبت کنید. وقتی افکار بد به سراغ شما می‌آید به یک موضوع جالب خوشحال‌کننده فکر و واقعا آن را حس کنید. جزئیات آن را تصور کنید. با صدا و با احساس قوی، این کار را تا حدی ادامه دهید که این تفکر واضح شود. در این زمان است که افکار منفی به‌سرعت می‌میرند مگر اینکه شما آنها را تغذیه کنید تا زنده بمانند.

همیشه و در همه حال به چیزهای خوب و مقدس فکر کنید و با این کار افکار و زندگی خود را در دست بگیرید. درواقع شما باید مراقب حرف‌هایی که به خود می‌زنید، باشید. بسیاری از مردم، مخصوصا مجردها، این تصور اشتباه را دارند که افکار آنها زندگی مجزایی از آنها دارند. به‌طوری که افکار آنقدر قوی هستند که به فرد دیکته می‌کنند که چه چیزی وارد سر آنها شود. واقعیت این است که هر کس کنترل خود را در دست دارد ولی گاهی اوقات این عذر را می‌آوریم که شیطان است که افکار را کنترل می‌کند و ما بسیار ضعیف هستیم که در مقابل او مقاومت کنیم؛ این حرف کاملا غیرمنطقی است باید بدانید که چیزی که درون شماست بزرگ‌تر از آن چیزی است که در دنیا وجود دارد.

اگر افکار خود را کنترل نکنید به راحتی می‌توانید به خودتان حرف‌های بی‌اساسی بزنید که شما را نابود می‌کند و واقعیت شما نیست.

اگر احساس افسردگی، عصبانیت، ترس و… شدید دارید از خود بپرسید چه چیز باعث نگرانی است، وقتی متوجه شدید مساله چه بوده خیلی راحت به خودتان بگویید این افکار نه‌تنها کمکی نمی‌کند بلکه مضر هم است.

باید با خود مهربان باشید و همین باعث خواهد شد که افکار منفی را از خود دور کنید. چیزی که نحوه زندگی انسان‌ها را مشخص می‌کند، تفسیر و نوع دیدشان نسبت به وقایع است نه خود وقایع.کلمات تاثیر بسیاری بر افکار و احساسات ما می‌گذارند، کلمات می‌توانند ما را بسیار هیجان‌زده، متاثر یا خوشحال کنند. هیچ‌گاه به مشکلات و سختی‌های زندگی نفرین نفرستید این فکر که دنیا پر از مشکل است را از ذهن خود دور کنید.

بسیاری از مردم افکار منفی را در زندگی‌شان مدنظر قرار داده و مدام در مورد آن صحبت می‌کنند. اگر به تمام لحظات زندگی فکر کنید می‌بینید زندگی شما لحظات لذت‌بخش داشته پس چرا به آنها فکر نکنیم. فراموش نکنید افکار منفی می‌تواند یک روز سفید را خاکستری نشان دهد و روحیه شما را تضعیف کند؛ شما می‌توانید این افکار را از خود دور کنید کافی است کمی اراده داشته باشید. به چیزهای خوب و مهم از زندگی بیندیشید و آنها را تمرین کنید.


برچسب ها :
دسته بندی : پیشنهاد پیام فارس , روانشناسی , سلامت , طنز و سرگرمی , گوناگون و جالب , یادداشت

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
تک فرزندی
۱۴ دی ۱۳۹۶ 921223 بازدید
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 939536 بازدید
تبلیغات
تبلیغات