خبرهای ویژه

» اخبار سیاسی » اقدام دولت‌های عضو سازمان منع سلاح‌های شیمیائی برای مقابله با تحریم‌ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۵

 کد خبر: 171793

اقدام دولت‌های عضو سازمان منع سلاح‌های شیمیائی برای مقابله با تحریم‌ها

سفیر کشورمان در هلند و نماینده ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیائی بر مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا تاکید کرد.

 به گزارش پیام فارس،  علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح های شیمیائی( OPCW ) در سخنرانی خود در شورای اجرائی این سازمان، ضمن یادآوری سی و دومین سالگرد حمله شیمیائی رژیم صدام به سردشت و قدردانی از پیام همدردی مدیرکل سازمان به مناسبت این روز، تصریح کرد که تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورمان با  تاثیر گذاشتن بر درمان و داروی مصدومین و جانبازان سلاح‌های شیمیائی موجب تحمیل درد و رنج بیشتر به این عزیزان شده است.

وی این تحریم ها را عملی غیرانسانی خواند و خواهان اقدام جمعی و انفردی دولت های عضو برای مقابله با آن شد.

کاظمی ضمن برشمردن همکاری‌های دولت سوریه با سازمان منع سلاح‌های شیمیائی، تجاوز نظامی برخی کشورها و رژیم صهیونیستی به سوریه را تقبیح کرد.

وی همچنین امحاء کامل سلاح‌های شیمیائی در جهان را برای تحقق اهداف کنوانسیون ضروری دانست و در این راستا خواهان نابودی هرچه سریعتر سلاح های شیمیایی توسط تنها دارنده آن یعنی آمریکا شد.

نود و یکمین اجلاس شورای اجرائی سازمان منع سلاح های شیمیائی که از روز ۱۸ تیرماه در مقر سازمان OPCW در لاهه هلند آغاز شده است تا روز ۲۱ تیرماه ادامه می یابد و در آن کشورهای عضو آخرین تحولات و سیاست گزاری‌های بین المللی در خصوص مقابله با کاربرد سلاح‌های شیمیائی را مورد بحث و بررسی قرار می دهند. رژیم صهیونیستی تاکنون کنوانسیون سلاح های شیمیایی را تصویب نکرده است.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 905505 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات