خبرهای ویژه

» اخبار سیاسی » انتزاع امور صنعتی و صنفی چاپخانه‌ها از وظایف فرهنگی و محتوایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۸:۱۶

 کد خبر: 170202

انتزاع امور صنعتی و صنفی چاپخانه‌ها از وظایف فرهنگی و محتوایی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از انتزاع امور صنعتی و صنفی مؤسسات چاپ و تکثیر و چاپخانه‌ها از وظایف محتوایی و فرهنگی محصولات انتشاراتی خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه در گفت و گو با پیام فارسگفت: لایحه اصلاح بند ۱۶ ماده ۲ قانون اهداف وظایف و اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون فرهنگی بررسی و به تصویب رسید.

نماینده مردم ملایر در مجلس مجلس ادامه داد این لایحه در قالب یک ماده واحده و یک تبصره تهیه شده است. مطابق ماده واحده از تاریخ تصویب این لایحه هر گونه صدور مجوز تأسیس، انحلال و نظارت امور صنعتی و صنفی مؤسسات چاپ و تکثیر، چاپخانه‌ها و مؤسسات وابسته بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس تبصره ماده واحده هرنوع نظارت محتوایی و فرهنگی در محصولات چاپی و انتشاراتی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نظارت‌ها نیز بر عهده سایر دستگاه اجرایی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از انتخاب چهار نماینده کمیسیون فرهنگی برای معرفی به صحن علنی مجلس و انتخاب دو نفر از آنان برای عضویت در هیأت نظارت بر عملکرد کمیته ملی پارالمپیک سخن گفت و افزود: خانم‌ها سیاوشی و سلحشوری و آقایان سعیدی و ابراهیمی برگزیده شدند.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
تک فرزندی
۱۴ دی ۱۳۹۶ 841550 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات