خبرهای ویژه

» car » ایران خودرو تولید ۱۷ قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۶:۵۰

 کد خبر: 179838

ایران خودرو تولید ۱۷ قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد

به گزارش « پیام فارس»،  پیر محمدی مدیر عامل ساپکودر میز سوم تعمیق ساخت داخل در حضور مقیمی مدیرعامل ایران خودرو ، وفادارنایب رئیس هیات مدیره ، صادقی نیارکی معاون  وزیر صمت سندی را امضاء کرد که تاکیدی بر جهاد برای خودکفایی بود آنهم در قطعاتی که نیازمند فناوری پیشرفته است.

شرکت ساپکو در میانه برق دوربین‌ها در قالب هفت پروژه برنامه عملیاتی تولید ۱۷ قطعه از قطعات اصلی خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو را آغاز کرد و با واگذاری آن به صنعتگران داخلی، اعتماد به تولیدگران ملی را به عنوان یگانه راه حل معضل صنعت در این روزهای کشور دانست. 

این شرکت در راستای طرح جهاد خودکفایی قطعات پیشرفته خودرو با حضور معاون وزیر صمت  ۱۷ قطعه به ارزش با لغ بر ۷۲۹۷ میلیارد ریال در قالب هفت پروژه به سرانجام رساند تا با اجرای این قراردادها سالانه ۴۶ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی نصیب صنعت و اقتصاد کشور شود.

البته که چنین دستاوردی نیازمند سرمایه‌گذاری است و برای اجرای داخلی‌سازی قطعات مذکور و جهت توسعه و تعمیق ساخت داخل نیاز به ۲۰۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است. اقدامی که با بسیج صنایع مختلف کاهش وابستگی با ارزبری و دانش فنی بالا را به ارمغان خواهد آورد.

تبریز امروز قراردادی تاریخی را برای صنعت خودرو در حافظه خود ثبت کرده است.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : car , خودرو

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 1096746 بازدید
تبلیغات
تبلیغات