خبرهای ویژه

» اخبار استان فارس » باروری ابرها در استان فارس جواب نمی‌دهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۳:۴۳

 کد خبر: 143571

باروری ابرها در استان فارس جواب نمی‌دهد

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: باروری ابرها در فارس جواب نمی‌دهد.

عبدالکریم جامعی در گفت و گو با پیام فارس در پاسخ به این سئوال که آیا وقت آن نرسیده تا از روش باروری ابرها برای جبرن بحران کم‌آبی استفاده کنیم؟ اضافه کرد: باروری ابرها هم به لحاظ هزینه در این استان مقرون به صرفه نیست و هم مشکلاتی به لحاظ فراهم نبودن شرایط و بسترهای خاص در موقعیت‌های مختلف دارد، لذا باروری در فارس در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

وی از ورود سامانه بارش‌زا به استان فارس از شامگاه ۲۴ بهمن خبر داد و اعلام کرد: این سامانه تا پنجشنبه در فارس فعال است. با ورود سامانه‌ی بارشی به فارس در اکثر نقاط استان به صورت پراکنده شاهد بارندگی خواهیم بود اما پیش‌بینی می‌شود در شمال فارس با بارش حدود ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متری نسبت به دیگر نقاط استان مواجه شویم.

وی با اشاره به اینکه برای شهرستان شیراز پیش‌بینی بارش حدود ۴-۵ میلی‌متری شده است، خاطرنشان کرد: بارش در کلانشهر شیراز تقریبا بهاری خواهد بود.

جامعی با بیان اینکه بارش برف در نقاط سردسیر شمال فارس نیز پیش‌بینی شده است، افزود: بارش‌ها به صورت پراکنده تا صبح پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در برخی نقاط استان ادامه خواهد داشت و پس از آن سامانه بارشی از فارس خارج خواهد شد.

  مدیرکل هواشناسی فارس با اشاره به کاهش ۴۲ درصدی بارش‌های سال زراعی امسال نسبت به سال گذشته و کاهش ۷۷ درصدی نسبت به میانگین بلند مدت، عنوان کرد: تا ۲۴ بهمن‌ماه جاری تنها ۴۱ میلی‌متر بارش داشته‌ایم درحالی‌که در مدت مشاب سال گذشته شاهد بارش ۷۰ میلی‌متری بودیم.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار استان فارس

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 814508 بازدید
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 815631 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات