خبرهای ویژه

» اخبار سیاسی » برجام،نمونه موفقی از دیپلماسی چند جانبه است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۲:۰۳

 کد خبر: 143563

برجام،نمونه موفقی از دیپلماسی چند جانبه است

سرکنسول ایران در دبی ،گفت: امضای توافق هسته‌ای نه تنها گویاترین و مهمترین نمونه تایید کننده سیاست تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین الملل بود بلکه به خودی خود، نمونه موفقی از تعامل بین المللی و دیپلماسی چند جانبه است که دربرگیرنده منافع همه طرف ها بود.

 به گزارش پیام فارس ،سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با حضور سرکنسولان، دیپلماتهای ارشد خارجی، مدیران ۱۶ نهاد ایرانی مستقر در دبی به همراه اصحاب فرهنگ و جمعی از ایرانیان فرهیخته در دبی برگزار شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی و امارتهای شمالی در این مراسم با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامیِ ایران در سال ۱۳۵۷ فصل جدیدی را در تاریخ کشور ما گشود که کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردمسالاری، از مهمترین دستاوردهای آن بشمار می‌رود.

علیرضا بهرامی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه این دستاوردها توانسته شاخص‌های قابل توجهی را در رعایت و اجرای اصول مردمسالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان، حفظ عدالت جنسیتی و حقوق اقلیتها، رشد علمی و اقتصادی و فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، تقویت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی ثبت کند و به استناد شاخصهای جهانی، هم اکنون هجدهمین اقتصاد موثر جهانی بشمار می‌رود.

 وی یادآور شد: امضای توافق هسته ای نه تنها گویاترین و مهمترین نمونه تایید کننده سیاست تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین الملل بود بلکه به خودی خود، نمونه موفقی از تعامل بین الملل و دیپلماسی چند جانبه و دربرگیرنده منافع همه طرف ها بود.

سرکنسول کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ادامه سیاست تعامل گرایانه خود با نظام بین الملل، همچنان در تلاش است در جهت تعمیق روابط بین الملل و حل مسائل پیچیده بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در منطقه پر تنش غرب آسیا با مشارکت جمعی استفاده کند. مسائل و مشکلات جمعی، مشارکت جمعی را طلب می کند و در دنیای به هم پیوسته کنونی و منافع به هم گره خورده کشورها، تحقق منافع یک کشور بدون در نظر گرفتن و تحقق منافع دیگر کشورها امکان پذیر نیست.

بهرامی افزود: جمهوری اسلامی معتقد است حل معضل تروریسم نیازمند مشارکت جمعی و همکاری جدی و فراگیر با در نظر گرفتن منافع جمعی جامعه بین المللی است. ما علاوه بر ایفای نقش موثر در مبارزه با تروریسم به ویژه کمک به دولتهای عراق و سوریه برای بیرون راندن تروریستهای تکفیری از شهرها و مناطق سرزمینی خود، معتقدیم بحران‌های منطقه باید توسط کنشگران و دولتهای داخل منطقه حل و فصل شود و مداخله قدرت‌های فرامنطقه‌ای بدون درخواست کشورهای بحران زده، معادلات را پیچیده‌تر و از مسیر حل و فصل دور می کند.

وی اظهار کرد: در همین چارچوب، ضرورت نگاه همه جانبه به موضوع امنیت منطقه، تلاش در جهت امنیت پایدار در منطقه با تکیه بر پارادایم منطقه قوی و شبکه سازی امنیت و آمادگی جهت مشارکت جمعی در قالب این رهیافت و به طور نمونه ایجاد مجمع گفتگوی منطقه ای خلیج فارس از جمله موارد پیشنهادی و مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران در فضای کنونی منطقه ماست.

سرکنسول کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ دارد که مسائل منطقه ای و بین المللی باید توسط تلاش های چندجانبه حل و فصل شوند.

پس از سخنان سرکنسول، کلیپ ایران در سال ۲۰۱۷ برای افراد حاضر در مراسم پخش شد  و در خاتمه نیز گروهی از دانش‌آموزان مدارس ایرانی در دبی به اجرای سرودهای انقلابی پرداختند.

 در حاشیه این مراسم، نمایشگاه صنایع دستی، فرش ایرانی و معرفی استان یزد بعنوان شهر میراث فرهنگی جهانی و نیز نمایشگاه عکس انقلاب از تصاویر منحصر به فرد سالهای پیروزی انقلاب برای حضار خارجی و ایرانی برگزار گردید که با استقبال زیاد آنان مواجه شد.

در این مراسم همچنین جمع کثیری ازمحققان و اساتید دانشگاه، اصحاب فرهنگ پزشکان و کادر درمانی بیمارستان هلال احمر ایران در دبی و معلمان و ایرانیان مقیم دبی حضور داشتند.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 815628 بازدید
۱۰ دی ۱۳۹۶ 808151 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات