خبرهای ویژه

» اخبار سیاسی » تلاش برای جلوگیری از تعارض آرای دیوان عدالت اداری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۷:۱۳

 کد خبر: 171144

تلاش برای جلوگیری از تعارض آرای دیوان عدالت اداری

رییس دیوان عدالت اداری گفت: در تلاش هستیم برای جلوگیری از تعارض آرا، در مورد تمامی موضوعاتی که در دیوان شکایت می‌شود بر اساس قوانین و مقررات رأی صحیح را استخراج کنیم تا از این طریق از تعارض جلوگیری شود و صحت آرا در دیوان ملموس‌تر شود.

به گزارش پیام فارس، حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی در جمع کارکنان دیوان عدالت اداری به کاهش زمان رسیدگی پرونده‌ها در این مرجع اشاره کرد و گفت: میانگین زمان رسیدگی برای هر پرونده در شعب بدوی در سال ۹۶ هشت ماه بود که در سال گذشته به حدود ۶ ماه کاهش پیدا کرده و در شعب تجدیدنظر نیز این میانگین زمانی ۱۹۷ روز در سال ۹۶ بوده که به ۱۵۰ روز در سال ۹۷ کاهش یافته و این ناشی از تلاش جدی قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری است.

وی افزود: البته در صددیم متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها واقعی شود و طوری برنامه ریزی خواهیم کرد که رسیدگی هر پرونده در شعب بدوی حداکثر شش ماه و در شعب تجدیدنظر پنج ماه باشد که اگر به این هدف برسیم مدت زمان رسیدگی یک پرونده در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان ۱۱ ماه و یا حداکثر یک سال خواهد بود.

رئیس دیوان عدالت اداری به راه اندازی سامانه رأی صحیح اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم برای جلوگیری از تعارض آرا، در مورد تمامی موضوعاتی که در دیوان شکایت می‌شود بر اساس قوانین و مقررات رأی صحیح را استخراج کنیم تا از این طریق از تعارض جلوگیری شود و صحت آرا در دیوان ملموس‌تر شود.

بهرامی در پایان با اشاره به شرایط و جایگاه مطلوب دیوان عدالت اداری در جامعه و تأثیرگذاری آرای آن در تصمیم گیری سازمان‌های دولتی، گفت: صحت و کیفیت آرا صادره باید به قدری بالا باشد که بتوانیم از آرا دیوان دفاع کنیم و پای رأی خود بایستیم و الحمدلله این ظرفیت در حال حاضر در دیوان عدالت اداری وجود دارد و در تلاش هستیم که کیفیت و کمیت آرای دیوان را روز به روز افزایش دهیم.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 891760 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات