خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » تیپ‌های شخصیتی و نظافت خانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۱۴:۳۶

 کد خبر: 137058

تیپ‌های شخصیتی و نظافت خانه

تیپ‌های شخصیتی و نظافت خانه


وال‌ استریت ژورنال به تازگی مقاله‌ای درباره “تمیزکار‌های تر و فرز” منتشر کرده است. این مقاله نه تنها درباره ویژگی‌های شخصیتی کسانی است که دوست دارند سریع تمیزکاری کنند، بلکه درباره زیر مجموعه‌های این سبک‌های تمیزکاری نیز بحث می‌کند.
این مقاله نشان می‌دهد که همه ما روش‌های مختلفی برای تمیزکاری داریم. برای مثال همسرم مرا عشقِ تمیزکاری صدا می‌زند چون وقتی در برنامه پرمشغله‌ام زمانی برای نظافت پیدا می‌کنم، دوست دارم زیاد از حد این کار را انجام دهم.
از آنجا که برای کشف عادات نظافتی دیگران کنجکاو بودم، از مردم خواستم سبک نظافت‌شان را برایم شرح دهند. این‌ فهرست تنها عده معدودی از انواع تمیزکارهایی است که من کشف کرده‌ام. شما کدام هستید؟

23

تمیزکار متقلب
این شخص حقیقتا در تمیزکاری پیش از رسیدن به اداره موفق است، اما با اینکه ممکن است خانه‌شان بی‌نقص به نظر برسد آن‌ها همه چیز را پشت درهای بسته مخفی می‌کنند، جایی که هیچ کس نتواند شلوغی خانه‌شان را ببیند.

تمیزکار بی‌تجربه
این شخص همیشه سعی دارد خانه‌اش را تمیز نگه دارد، اما واقعا نمی‌داند دارد چه‌کاری انجام می‌دهد. این شخص حساس است که هر شب فرش‌های خانه‌اش را جارو بزند، ولی هیچ‌وقت زیر مبل‌ها و کنج پارکت‌ها را جارو نمی‌کند.

 

تمیزکار روزهای خاص
این شخص فقط در یکی از روزهای خاص هفته تمیزکاری می‌کند. کشف کرده‌ام که افرادی که این کار را انجام می‌دهند دوست دارند بزرگ‌تر از سن واقعی‌شان باشند چرا که در این صورت تمام وقت کار نمی‌کنند و قادرند برنامه خیلی دقیقی را دنبال کنند.

تمیزکارِ حالا زود است
دوست دارید بی‌خیال تمیزکاری شوید؟ اگر بله شما یک تمیزکارِ حالا زود است، هستید. فقط حواستان باشد که زود دیر می‌شود. خیلی منتظر نمانید.

 

تمیزکار فشرده ساز
این نوع افراد خیلی پرمشغله‌تر از آن هستند که به تمیزکاری برسند، اما سعی می‌کنند به هم ریختگی‌ها را فشرده‌سازی کنند. آنان مایلند شب‌ها تا دیروقت بیدار بمانند، پس می‌توانند پیش از رفتن به رختخواب بعضی چیزها را تمیز کنند.

تمیزکار خود مقصر بین
این شخص نمی‌تواند آرام بگیرد، چون همیشه چیزی هست که لازم باشد تمیز شود. آن‌ها جاهایی را تمیز می کنند که سال‌هاست نور به خودشان ندیده‌اند. همه چیز در خانه آن‌ها تمیز و مرتب است اما هنوز احساس گناه می‌کنند و حس می‌کنند یک چیزی هست که باید تمیز شود.

 

تمیزکار شب‌تاب
تا به حال شب‌تاب را تماشا کرده‌اید؟ برای لحظه‌ای روشن می‌شود بعد برای چند دقیقه دیگر نمی‌بینیدش و بعد دوباره روشن می‌شود. این اشخاص حقیقتا مثل شب‌تاب تمیزکاری می‌کنند.
آن‌ها چند چیز را تمیز می‌کنند بعد کارشان را رها می‌کنند. چیزی برای مدتی حواس‌شان را پرت می‌کند و بعد از چند دقیقه دوباره سراغ تمیزکاری می روند. این مدل افراد تا ابد وقت لازم دارند تا خانه‌شان را تمیز کنند.

تمیزکار نظافت تعطیل
آن‌ها از نظافت خوش‌شان نمی‌آید پس تصمیم می‌گیرند اصلا تمیزکاری نکنند، که از نظر خودم یک گزینه محسوب نمی‌شود.

شما مدل تمیزکاری‌تان را چطور توصیف می‌کنید؟

تیپ‌های شخصیتی و نظافت خانه


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسرار خانه داری , گوناگون و جالب

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 575995 بازدید
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 575697 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات