خبرهای ویژه

» دنیای بازیگران » دختران موسیقی درس پس دادند/ سهراب کاشف رهبری کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۳:۴۳

 کد خبر: 185151

دختران موسیقی درس پس دادند/ سهراب کاشف رهبری کرد

پیام فارس:

پنجشنبه شب ساعت ۲۱:۳۰ دختران هنرستان موسیقی قطعاتی را از رضا محجوبی، ابوالحسن صبا، بهزاد عبدی، حسین بهزوزنیا، فرامرز پایور، رکن الدین مختاری، موتسارت، یوزف هایدن، فلیکس مندلسن و گاسپر کاسادو اجرا کردند که تا بامداد جمعه طول کشید.

در بخش ابتدایی پیش درآمد دشتی ساخته و تنظیم رضا محجوبی و «کاروان» ساخته ابوالحسن صبا توسط ارکستر ایرانی پایه یازدهم به رهبری محمدرضا فیاض اجرا شد. در این بخش، دونوازی سنتور و قانون نیز توسط دو تن از دانش آموزان به اجرا درآمد.

دختران موسیقی درس پس دادند/ سهراب کاشف رهبری کرد

در اجرای دوم از کنسرت هنرستان موسیقی دختران، شاهد اجرای قطعه «خاطرات رفته» اثر بهزاد عبدی و قطعه آفتاب نیمه شب ساخته حسین بهروزی‌نیا توسط گروه نوازی ایرانی پایه دوازدهم به سرپرستی هیلا فیض پور بودیم. همچنین در این بخش تک نوازی کوتاهی از قانون اجرا شد.

از ساز تا صندلی

در کنسرت هنرستان موسیقی دختران، بعد از پایان هر بخش، چند دقیقه به چینش دوباره صندلی ها و میکروفون‌ها می‌گذشت که علاوه بر مسئولان تدارک سالن، دانش آموزان نوازنده هم در این چینش صندلی مشارکت داشتند. حضار هم ضمن درک ماهیت دانش‌آموزی بودن کنسرت، همدلانه برخورد کرده و صبوری به خرج می دادند.

اجرای میانی کنسرت موسیقی دختران، به اجرای قطعه‌های «پرنیان» اثر فرامرز پایور و «رنگ چهارگاه» ساخته رکن الدین مختاری اختصاص داشت. اجرای این بخش برعهده ارکستر ایرانی پایه دهم بود که بدون سرپرست اجرا کردند.
بعد از تنفس ۱۵ دقیقه ای، قطعاتی از موسیقی کلاسیک غربی اجرا شد که توانست نظر تماشاگران را جلب کند.

در ادامه کنسرت هنرستان موسیقی دختران، قطعه‌ای از گاسپر کاسادو توسط پریا مولایی از پایه دوازدهم با ویولن سل اجرا شد.

در پایان این اجرا، سمفونی ۲۵ موتسارت، سمفونی ۴۴ هایدن و سمفونی ۱۰ فلیکس مندلسون از موسیقدانان مشهور جهان توسط ارکستر کلاسیک به رهبری سهراب کاشف به اجرا درآمد.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن شروع شد و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : دنیای بازیگران , فرهنگ و هنر

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 1171067 بازدید
تبلیغات
تبلیغات