خبرهای ویژه

» car » رشد ایران‌خودرو در روز افت جزئی سایپا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۷:۰۸

 کد خبر: 170234

رشد ایران‌خودرو در روز افت جزئی سایپا

به گزارش « پیام فارس»، سایر نمادهای این صنعت بورسی ازجمله پارس‎خودرو، گسترش سرمایه‎گذاری ایران‎خودرو، قطعات اتومبیل ایران، زامیاد، سرمایه‎گذاری رنا، صنایع‌ریخته‎گری‌ایران، گروه‌بهمن، مهرکام‌پارس، الکتریک‎خودرو شرق، قطعات اتومبیل ایران و ایرکاپارت‌صنعت نیز مثبت خوردند و درمقابل موتورسازان تراکتورسازی ایران، فنرسازی زر، رادیاتور ایران و کمک‎فنر ایندامین منفی شدند.

همچنین دیروز طی ۳۸هزار و ۳۱۷ نوبت معاملاتی، ۵۱۲میلیون و ۴۴۷هزار سهم به ارزش ۸۷میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت. همچنین شاخص صنعت خودرو نیز روز گذشته با افزایش ۲۹۶واحدی در کانال ۲۲هزار و ۸۵۴ واحد قرار گرفت. حال با توجه به روندی که خودرویی‎ها در طی یک ماه اخیر طی کرده‌‎اند، باید دید نمادهای این صنعت بورسی به چه سمت‎وسویی حرکت خواهند کرد.

 عزم بانک پارسیان برای خروج از سهام‌داری زیرمجموعه ایران‎خودرو

بانک پارسیان روز گذشته اعلام کرد قصد دارد ۱۷۹میلیون سهم معادل ۱۱٫۹ درصد از سهام گسترش سرمایه‌گذاری ایران‎خودرو را واگذار کند و از سهام‌داری در این شرکت خارج شود. پس از روزها رشد مداومِ قیمت سهام در بورس تهران که یکی از عوامل مهمش قیمت ارز است، دیروز نماگر اصلی بازار سرمایه کانال تاریخی ۱۹۵هزار واحدی را پشت سر گذاشت و وارد کانال ۱۹۶هزار واحدی شد.

بر این اساس، روز گذشته شاخص‌کل بورس تهران ۸۸۲ واحد رشد کرد و به رقم ۱۹۶هزار و ۸۴ واحدی رسید. از سوی دیگر، ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۹۴۶میلیارد تومان رسید و حجم معاملات کل رقم ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد. همچنین تعداد معاملات تا رقم ۲۶۷هزار و ۵۷۰ بالا رفت.

چشم‎انداز یک‎ماهه خوب بورس

هفته گذشته بازار تحت‌تاثیر افزایش قیمت دلار بود و برخی فعالان تصور کردند با افزایش قیمت دلار، ارزش دارایی شرکت‎هایی که از دارایی ثابت بیشتری برخوردارند، صعودی می‎شود. 

این در حالی است که به‌دلیل تعطیلات نوروزی، بسیاری از فعالان بازار غایب بودند اما در نخستین هفته فعالیت‎های اقتصادی، زمینه افزایش تقاضا و معاملات در بازار سرمایه فراهم شد. با این اوصاف، بازار سرمایه تا فصل برگزاری مجامع به‎صورت تناوبی با روند مثبتی همراه خواهد بود و تا یک ماه آینده دوران خوبی برای بورس در پیش خواهد بود و نسبت به دیگر بازارها شرایط مناسبی را تجربه خواهد کرد.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : car , خودرو

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 860163 بازدید
۱۰ دی ۱۳۹۶ 852363 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات