خبرهای ویژه

» car » سبقت داخلی‌ها از وارداتی‌ها در روند افزایش قیمت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱:۰۳

 کد خبر: 170218

سبقت داخلی‌ها از وارداتی‌ها در روند افزایش قیمت

 به گزارش « پیام فارس»،این روزها با‌توجه به مشکلات متعدد در صنعت خودرو و همچنین روند افزایشی نرخ ارز، تغییر قیمت خودرو در بازار موضوع دور از انتظار نیست. ازهمین‌رو با نگاهی به جدول قیمت خودروها در بازار آزاد می‌توان متوجه شد بسیاری از خودروهای داخلی با تغییر قیمت چشمگیری نسبت‌به هفته گذشته همراه شده‌اند و به‌نوعی دوباره به سمت ثبت رکورد در تغییر قیمت در‌حال حرکت هستند.

این در حالی است که بسیاری از فعالان بازار در واپسین روزهای سال گذشته، بازاری آرام و نسبتا با ثبات را برای اواخر فروردین‌ماه سال جاری پیش‌بینی می‌کردند. اما با نزدیک شدن به پایان نخستین‌ماه سال، شاهد هستیم باردیگر بازار خودرو واکنش هیجانی از خود نشان داده و بسیاری از خودروهای داخلی با تغییر قیمت مواجه شده‌اند که این موضوع بار‌دیگر سبب شد خریداران از خرید خودرو دست بکشند و رکود در بازار تشدید شود. زیرا هرگونه افزایش قیمت باعث کاهش قدرت خرید مردم می‌شود. زیرا سال گذشته افزایش چندبرابری قیمت‌ها سبب شد بسیاری از خریداران قادر به خرید خودرو موردنظر خود نباشند.
گزارش امروز بازار خودرو نشان می‌دهد داخلی‌ها با تغییر قیمتی حدود ۲ تا ۸میلیون‌تومان همراه بودند که این امر در مقایسه با هفته گذشته کمی دور از انتظار است، زیرا اگر بخواهیم نوسانات بازار ارز را از پارامترهای اصلی نوسان قیمت خودرو درنظر بگیریم، باید بگوییم بازار ارز نسبت‌به هفته گذشته اندکی افت داشته و با کاهش ناچیزی همراه شده است. اما این‌بار برخلاف گذشته بازار خودرو واکنشی عکس داشته و با تغییر قیمت روبه‌و شده است. به‌عنوان‌مثال روز گذشته دنا‌پلاس ایران‌خودرو با افزایش ۴میلیونی به قیمت ۱۳۰میلیون‌تومان رسیده است، همچنین بهای پژو ۲۰۷ دنده دستی نیز با افزایش ۴‌میلیون تومانی به مرز ۱۰۷ میلیون تومان رسیده، این در حالی است که نسخه اتوماتیک این خودرو افزایش بیشتری را تجربه کرده و به قیمت ۱۳۳ میلیون تومان رسیده که نسبت‌به روزهای پایانی هفته گذشته، بیش‌از ۶ میلیون تومان افزایش را تجربه کرده است. اما از سوی دیگر قیمت خانواده پراید که این روزها بسیار مورد‌توجه قرار گرفته و به نوعی زیر ذره‌بین کارشناسان و مصرف‌کنندگان رفته است، نسبت‌به سایر محصولات داخلی افزایش کمتری داشته است. به‌طور‌مثال سایپا ۱۱۱ که پرفروش‌ترین محصول سایپاست، با افزایش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی، به مرز ۴۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین سایپا ۱۵۱ نیز با افزایش یک‌میلیونی با قیمت ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار ارزش‌گذاری می‌شود. رنو ساندرو اتوماتیک که در‌حال‌حاضر از سوی شرکت به بازار عرضه نمی‌شود، با افزایش ۸میلیونی به مرز ۱۴۵‌میلیون‌تومان در بازار آزاد رسیده است. همچنین نسخه استپ‌وی این خودرو با گیربکس اتوماتیک قیمتی حدود ۱۵ میلیون تومان دارد. نکته جالب‌توجه درخصوص خودروهای مونتاژی پسابرجامی نظیر پژو۲۰۰۸ و سیتروئن c3، افزایش قیمت قابل‌توجهی است که سبب شده نسبت‌به هفته گذشته بیش‌از ۱۵میلیون تومان افزایش را به خود ببینند. بررسی و تحلیل قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد پژو ۲۰۰۸ این روزها متقاضی بیشتری در بازار پیدا کرده که همین موضوع باعث می‌شود دلال‌ها قیمت این خودرو را با افزایش همراه کنند. به‌عنوان‌مثال این محصول ایران‌خودرو هفته گذشته با قیمتی حدود ۲۶۵ تا ۲۷۰ میلیون تومان در بازار خرید‌و‌فروش می‌شد اما با آغاز هفته جاری قیمت آن با جهش ۱۵ میلیون تومانی، به مرز ۲۸۰‌میلیون تومان رسیده است. برادر ناتنی این خودرو یعنی سیتروئن c3 نیز که هفته گذشته قیمتی حدود ۳۱۰ میلیون تومان داشت، روز گذشته با افزایش ۱۲ تا ۱۵‌میلیونی، به مرز ۳۲۵ میلیون‌تومان در بازار رسیده، این در حالی است که نسخه دارای گرمکن صندلی این خودرو قیمتی حدود ۳۳۲ تا ۳۳۵ میلیون تومان دارد.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : car , خودرو

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 860170 بازدید
۱۰ دی ۱۳۹۶ 852369 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات