خبرهای ویژه

» اخبار ورزشی » سرمربی بسکتبال شیمیدر: بازیکنان کلیدی آویژه را کنترل کردیم/ مشکلات داوری قابل انکار نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۹:۰۶

 کد خبر: 184278

سرمربی بسکتبال شیمیدر: بازیکنان کلیدی آویژه را کنترل کردیم/ مشکلات داوری قابل انکار نیست

محمدرضا اسلامی گفت: با وجود اینکه می‌دانستیم بازی سختی مقابل تیم آویژه داریم، تنها برای کسب پیروزی عازم مشهد شده بودیم که خوشبختانه این اتفاق رخ داد.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم در گفت و گو با پیام فارس، درباره پیروزی مهم این تیم مقابل آویژه صنعت مشهد،‌ توضیح داد: ما قبل از بازی هم پیش بینی یک دیدار سخت را داشتیم چون در مشهد جو سالن بسیار سنگین است و تیم حریف واقعا تحت تاثیر قرار می‌گیرد، ضمن اینکه خود تیم آویژه هم روزهای بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارد و حریف قدرتمندی است. ما با چنین پیش بینی به استقبال این بازی رفتیم و واقعا هم جو سالن  روی تیم ما تاثیر گذاشت، می‌دانستیم که بازی قشنگی خواهد شد و همینطور هم از آب درآمد. 

او با اشاره به شرایط سخت تیم شیمیدر قم در تمرینات به دلیل مصدومیت‌ها، ادامه داد: نزدیک به یک ماه و نیم است که ما با دو تیم کامل در تمرینات حضور نداریم و تمرینات با دو تیم کامل و در زمین کامل را پشت سر نگذاشته‌ایم. همه برنامه‌های تمرینی ما به صورت تک زمینی برگزار می‌شود و واقعا سعی کرده‌ایم با تغییر برنامه‌های خود، در چنین شرایط سختی تیم را به شرایط مسابقه برسانیم. با توجه به اینکه تیم مشهد در این هفته‌ها نتایج خوبی گرفته و حتی بیرون از خانه هم بردهای قاطعی را به دست آورده، بازیکنان آن‌ها از نظر روحی در شرایط خوبی قرار داشتند. با این حال بازیکنان ما نیز تنها برای به دست‌ آوردن برد در این بازی وارد زمین شدند که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم، در پاسخ به این سوال که شیمیدر با برتری در چه فاکتوری مقابل آویژه به برد رسید؟ توضیح داد: در هر صورت هم تیم ما و هم تیم مشهد، برنامه‌هایی برای موفقیت در این بازی داشتند که همین موضوع هم باعث زیبا شدن بازی شده بود. ما سعی کردیم بازیکنان کلیدی این تیم را با یک برنامه‌ریزی دقیق در دفاع کنترل کنیم که این اتفاق از ابتدای بازی رخ داد. برنامه‌ای که داشتیم در زمین عملی شد و توانستیم با ایجاد یک اختلاف خوب و حفظ آن تا پایان بازی، نتیجه را به سود خود رقم بزنیم. 

او در مورد شرایط فعلی تیم شیمیدر نیز گفت: یکسری مصدوم داریم که باید به تیم برسند، اما خوشبختانه روحیه خوبی در تیم شکل گرفته و حتی اگر ۵ نفر هم در اختیار داشته باشیم، با بیشترین انرژی برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند. بازیکنان ما روح بزرگی دارند و سعی می‌کنیم با ریکاوری آن‌ها را به شرایط مسابقه برسانیم. شخصیت خوبی در تیم تشکل شده است که کوتاه نمی‌آیند و تنها برای کسب پیروزی وارد زمین می‌شوند. البته ما در بازی‌هایی هم که باختیم واقعا خوب بازی کرده‌ایم و همانطور که می‌دانید اکثر باخت‌های ما در لحظات پایانی بوده است.

اسلامی در مورد داوری‌های لیگ‌برتر بسکتبال نیز اظهار کرد: در بحث قضاوت‌های لیگ مشکلاتی وجود دارد که خود فدراسیون و کمیته داوران هم آن‌ها را قبول دارند. نمی‌توان گفت مشکلی نیست، اما برای اینکه داوران جوان به جامعه داوری بسکتبال کشور تزریق شوند باید به آن‌ها فرصت داد و همه ما در کنار هم باید همکاری کنیم. البته رخ دادن این مهم نیاز به زمان دارد که باید در کنار یک برنامه‌ریزی دقیق، به این بحث زمان داد. 

او در پاسخ به این سوال که آیا شیمیدر بالاخره می‌تواند عنوان قهرمانی لیگ را به دست آورد؟ خاطرنشان کرد: تیم ما برای کسب بهترین نتیجه در لیگ تلاش می‌کند و قهرمانی هدف ما است. شیمیدر تیمی است که شخصیت قهرمانی دارد و هر سالی هم که در لیگ حاضر شود، برای قهرمانی می‌جنگد. با بازگشت مصدومانمان، در فاصله‌ای که میان مرحله اول و پلی‌آف لیگ وجود دارد سعی می‌کنیم نقاط ضعف خود را نیز پوشش دهیم تا با بهترین شرایط به مصاف رقبا در مرحله پلی‌آف برویم. شیمیدر همیشه مدعی بوده و شخصیت جنگنده تیم ما هم تنها برای کسب بهترین نتیجه است. 

اسلامی درباره بازی مقابل رعد پدافند هوایی شهرکرد نیز گفت: شهرکرد تیم جوان و قابل احترامی است که برای کسب نتیجه می‌جنگد. با احترامی که برای این تیم قائل هستیم وارد زمین خواهیم شد تا با بیشترین انرژی بازی کنیم. 

 


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار ورزشی
ارسال دیدگاه

گالری فیلم
۱۰ دی ۱۳۹۶ 938356 بازدید
تک فرزندی
۱۴ دی ۱۳۹۶ 927501 بازدید
تبلیغات
تبلیغات