خبرهای ویژه

» اخبار اقتصادی » چگونه بازیچه صف خرید و صف فروش در بازار بورس نشویم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۱

 کد خبر: 118362

چگونه بازیچه صف خرید و صف فروش در بازار بورس نشویم؟

صف خرید و صف فروش در بازار بورس

۱٫ دید بلند مدت داشته باشید

همیشه ابتدا افق های بلندمدت را در ذهن داشته باشید و بعد دست به اقدامهای کوتاه مدت بزنید.نوسان جزئی در بورس است و یک روز صف خرید یا صف فروش شرکتی شما را ورشکست یا ثروتمند تر نمی سازد،سعی کنید همیشه با دید بلند مدت سهمی را بخرید تا صف فروش سهم شما را هیجان زده نکند سهام های زیادی هستند که در مدت رشد خود روز هایی هم صف فروش داشته اند.

دو راه که به شما دید بلند مدت می دهد:

تحلیل تکنیکال و مبحث امواج الیوت

در بحث دید بلند مدت دانستن تئورری امواج الیوت و دانستن نحوه استفاده از آن به عنوان نقشه راه موضوع بسیار مهمی است که به تحلیلگران تکنیکال کمک می کند بدانند در کجای مسیر قرار دارند و بالا و پایین های مقطعی نگرانی برای آنها ایجاد نمی کند

 خرید و فروش در بازار بورس

تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی و دانستن چشم انداز یک سهم و صنعت آن سهم باعث می شود بسیاری از تحلیلگران درگیر بازی های مقطعی و هیجانات نوسان ها نشوند، به گونه ای که وارد صف خرید سهمی که آینده خوبی ندارد نمی شوند و در صف فروش سهمی که آینده خوبی دارد قرار نمی گیرند.

در مجموع ترکیب هر دو علم کمک بسیار بزرگی به سرمایه گذار در بازیچه قرار نگرفتن در صف های خرید و فروش می کند.
حرف دیگران را در مورد صف تحلیل کنیم

از آنجایی که در اکثر مواقع هرکس منافع خودش برایش اولویت دارد اگر فردی سهمی را داشته باشد و آن سهم صف خرید و یا فروش شود بسته به منافع خود برای آن سهم تبلیغات مثبت و منفی می کند. شما همه چیز را بشنوید و بررسی کنید،ولی با تصمیم شخصی و به دور از هیجان اقدام کنید.
در این حالت اگر اشتباه هم کنید، برنده اید و کسی بازنده نیست زیرا تصمیمات اشتباه باعث ایجاد تجربه در شما می شود و این ضرر را در جایی دیگر جبران خواهید کرد. در نتیجه با کارهای فوق،دیگر با حرف و اقدام کسی عمل نکرده ایم بلکه آنها را به عنوان یک کمک و یک راهنمایی شنیده ایم و هر کدام را از جهت های مختلف سبک و سنگین می کنیم و به دور از هیجان و با تحلیل خودمان بهترین انتخاب را انجام می دهیم.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار اقتصادی , اخبار ایران , بورس , پیشنهاد پیام فارس
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • علی

    تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۳۹۶

    خیلی عالی بود


گالری فیلم
۱۰ دی ۱۳۹۶ 694543 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات