خبرهای ویژه

» اخبار سیاسی » لاریجانی: ایران پشتیبان ملت افغانستان است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲:۲۹

 کد خبر: 147527

لاریجانی: ایران پشتیبان ملت افغانستان است

محمد جواد لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و ما پشتیبان استقرار آرامش، صلح و پیشرفت در این کشور هستیم؛ هر چقدر همسایگان ما پیشرفته تر و در آرامش بیشتر باشند زمینه های همکاری ما بیشتر است.

 به گزارش پیام فارسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، عصر امروز(یکشنبه) در حاشیه نشست دیدار هیئت افغانستان، درباره برنامه و موضوعات مطروحه در این جلسه، اظهار داشت: در این جلسه زمینه های خوبی برای همکاری های دو جانبه در میدان قضایی بین المللی و حقوق بشر را دنبال کردیم و روابط دوجانبه را با هم مرور کردیم.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان ملت افغانستان است و ما پشتیبان استقرار آرامش، صلح و پیشرفت در این کشور هستیم؛ هر چقدر همسایگان ما پیشرفته تر و در آرامش بیشتر باشند زمینه های همکاری ما بیشتر است.

مشاور اموربین الملل رئیس قوه قضائیه در پایان تأکید کرد: علقه ما به ملت افغانستان بسیار علقه سنگینی است؛ در این جلسه برای توسعه همکاری ها بخصوص در زمینه حقوق بشر وهمکاری های قضایی بحث های خوبی شد، همانطور که اشاره شد انشاالله در آینده پیگیری می شود.

فوزیه کوفی رئیس کمیسیون جامعه مدنی، حقوق بشر و امور زنان ولسی جرگه افغانستان نیز، گفت: این جلسه یکی از مهمترین و بهترین جلساتی بود که ما در جریان اقامت خود در تهران و در جمهوری اسلامی ایران داشتیم.

وی در ادامه با بیان اینکه روی موضوعات مختلف حقوق بشری بحث و تبادل نظر شد، افزود: توافق شد همکاری هایی درباره انتقال و تبادل دانش و مهارت ها میان قضات و دادستان ها در زمینه همکاری های مشترک در سطح بین المللی و همکاری در قسمت گزارش یو. پی. آر صورت گیرد.

رئیس کمیسیون حقوق بشر ولسی جرگه در پایان تأکید کرد: قرار شد در موضوعات حقوق بشری و اصلاح قوانین هر دو کشور تبادل نظر و همکاری شود؛ امیدواریم این همکاری ها مناسبات و روابط خوب میان دو کشور را که از سالیان دور وجود داشته، تحکیم بخشد.

/


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار سیاسی

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 756410 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات