خبرهای ویژه

» اخبار علمی و فناوری » متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۲۱:۵۹

 کد خبر: 51603

متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی

متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی


تنها چند روز پس از حمله بزرگ به یکی از اپراتورهای آلمان که باعث قطع اینترنت بسیاری شد پلیس آلمان با همکاری مقامات ده کشور دیگر یکی از بزرگترین باندهای هکری را متلاشی کرده است.

به گفته پلیس آلمان این گروه ۳۹ سرور و صدها هزار دامنه اینترنتی و بیش از ۵۰ هزاردامنه اینترنتی را فقط در کشور آلمان در اختیار داشته است. این گروه با ارسال Botnet وب سایت های مختلفی را از کار می‌انداخته‌اند.

حمله اینترنتی بزرگی که با این روش در این هفته علیه Deutsche Telekom صورت گرفت باعث آلوده شدن ۹۰۰ هزار روتر به بدافزارهای اینترنتی شد.

هرچند حمله اینترنتی در نهایت ناکام ماند اما باعث شد که روترهای بسیاری از مشترکان این اپراتور از کار بیفتد.

به گفته پلیس این گروه تبهکار اینترنتی از سال ۲۰۰۹ مشغول ارسال ایمیل‌های حاوی اسپم یا بدافزارهای اینترنتی است و هر هفته بیش از یک میلیون ایمیل حاوی لینک‌ها و فایل‌های الصاق آلوده توسط آنان ارسال می شده است.

قربانیانی که این فایل‌ها یا لینک‌های داخل آن را باز می‌کردند در عمل کنترل کامپیوتر خود را به این گروه می‌سپردند که برای یک حمله اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این حمله به تبهکاران اینترنتی بعد از چهارسال تحقیق در ۴۱ کشور جهان صورت گرفته و مقامات دولتی ۱۶ سردسته این گروه را در ده کشور جهان شناسایی کرده‌اند.

دادگاهی در وردن در شمال آلمان دستور دستگیری هفت نفر از آنان را به اتهام سازماندهی گروه تبه‌کاری و دزدی و جنایت کامپیوتری و برخی موارد اتهامی دیگر صادر کرده است.

متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی

متلاشی شدن باند بزرگ بین‌المللی تبهکاران اینترنتی


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار علمی و فناوری , همه اخبار

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات