خبرهای ویژه

» car » مروری بر X6؛ آخرین شاسی بلند بی ام و و قیمت آن در سایت دیوار

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۴:۳۵

 کد خبر: 171381

مروری بر X6؛ آخرین شاسی بلند بی ام و و قیمت آن در سایت دیوار

ایکس ۶ که در حال حاضر آخرین فرزند باافتخار شاسی‌بلندهای بی‌ ام و است، ساخت دست طراح نسل قبل یعنی ایکس ۵ بود؛ مردی به نام پیر لکلرک. پس سازنده ایکس ۶ کاملا به زیر و بم این خودرو آشنا بوده و به قول خودش می‌خواسته X6 را اسپرت‌تر، جذاب‌تر و خاص‌تر کند که البته در این کار موفق بود. از سال ۲۰۰۷ تاکنون در سراسر دنیا انواع و اقسام این خودرو در تعداد بسیار بالایی به فروش رفته و چند مدل از آن نیز به ایران تحت پوشش نمایندگی رسمی‌اش یعنی پرشیا خودرو راه یافت: ۳۵ آی و ۵۰ آی که در ادامه از این دو بیشتر خواهید خواند. هر دو بی ام و X6 در سایت دیوار آگهی‌های خرید و فروش دارند که هم می‌توانید از آخرین قیمت آن‌ها از این طریق مطلع شوید و هم می‌توانید با انتخاب یکی از آن‌ها، خرید ایمنی داشته باشید.

BMW X6 35i

ایکس ۶ ۳۵ آی از سال ۲۰۰۶ تولید شد و نمونه مورد بررسی ما، نسخه ۲۰۱۰ آن است که توانست اقیانوس‌ها را بپیماید و با کمک پرشیا خودرو وارد کشور شود. این خودروی ۶ سیلندری ۲۴ سوپاپه ۲۹۷۹ سی سی حجم دارد و نحوه انتقال نیرو در آن دو دیفرانسیل است. بنابراین با خودرویی فوق‌العاده قوی روبرو هستیم. حداکثر قدرت تولیدی از آن ۳۰۶ اسب بخار و حداکثر سرعت این خودرو ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. جعبه دنده نیز از نوع ۸ دنده خودکار استپ ترونیک عنوان شده که در هر صد کیلومتر ۱۰ لیتر بنزین می‌سوزاند. X6 35i جزو معدود خودروهای بازار ایران است که علاوه بر سرنشینان جلو برای سرنشینان عقب هم کیسه هوا دارد. سنسور نور، نشان‌دهنده باد چرخ‌ها، تنظیم صندلی‌های جلو به صورت برقی در ۱۰ جهت، سنسور پارک جلو و عقب خودرو، کامپیوتر سفری و … تنها چند آپشن از ده‌ها آپشن هیجان‌انگیز ۳۵i است. خرید بی ام و x6 ۳۵ آی مدل ۲۰۱۰ با ۱۴۰ هزار کیلومتر کارکرد در سایت دیوار به قیمت ۸۴۵ میلیون تومان در یک مورد به فروش می‌رسد.

بی ام و x50i

سال تولد بی ام و ایکس ۵۰ آی نیز به ۲۰۰۸ بازمی‌گردد و در جهت اینکه تبعیضی در معرفی نداشته باشیم، این بار هم مدل ۲۰۱۰ این خودرو را برای بررسی انتخاب کردیم. ایکس ۶ ۵۰ آی ۲۰۱۰ یک موتور ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپه دارد با حجمی باورنکردنی: ۴۳۹۵ سی سی. ۴۰۸ اسب بخار و ۲۵۰ کیلومتر در ساعت، حداکثر قدرت و سرعت تولیدی از این موتور است. جعبه دنده x50i مشابه x35i است با این تفاوت که ۱۲٫۵ لیتر در هر صدکیلومتر سوخت می‌خواهد. این وسیله نقلیه در آپشن‌ها با x35i شباهت‌های فراوانی دارد. اما همانطور که ملاحظه کردید از نظر قدرت و مشخصات فنی، بسیار تنومند و استثنایی است. در سایت دیوار چند نمونه از این خودرو برای خرید و فروش به چشم می‌خورد و البته دقت داشته باشید در حال حاضر x6 50i جزو خودروهای نادر بازار ایران محسوب می‌شود. برای مثال در یک مورد قیمت بی ام وX6 ۵۰ آی  فول آپشن در مدل ۲۰۱۰ با ۱۲۰ هزار کیلومتر کارکرد یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و در مور دیگری همین خودرو با ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد و چند لکه رنگ، کی میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

منبع :  ویرلن


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : car , خودرو

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
۱۰ دی ۱۳۹۶ 897842 بازدید
قربانیان زلزله اکوادور به 272 نفر رسیدند
۰۹ دی ۱۳۹۶ 905509 بازدید
تک فرزندی
۱۴ دی ۱۳۹۶ 886817 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات