خبرهای ویژه

» car » نمادهای کوچک و قطعه‎ساز؛ سوار بر موج تقاضا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۷:۵۰

 کد خبر: 173817

نمادهای کوچک و قطعه‎ساز؛ سوار بر موج تقاضا

به گزارش « پیام فارس»، در معاملات روز یکشنبه گروه خودرویی؛ نمادهای سایپا، ایران‎خودرو، زامیاد، سرمایه‎گذاری رنا، فنرسازی زر و لنت ترمز ایران، منفی خوردند و در مقابل نمادهای ایران‎خودرو ، محورسازان ایران‎خودرو، سایپا آذین، گروه بهمن، نیرو محرکه، ریخته‎گری تراکتورسازی ایران، گسترش سرمایه‎گذاری ایران‎خودرو، ریخته‎گری تراکتورسازی ایران، چرخشگر و بهمن‎دیزل مثبت شدند. از سوی دیگر، روز یکشنبه در گروه خودرویی طی ۳۶هزار و ۷۵۱ نوبت معاملاتی، ۴۳۹میلیون و ۶۷۶هزار سهم به ارزش ۹۱میلیارد و ۸۹۱میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش‌کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات این روز بالغ‌بر ۲۸هزارو۴۸۲ میلیارد تومان شد. همچنین شاخص صنعت خودرو با افزایش ۱۳۳ واحدی در تراز ۳۲هزارو ۲۰۸ واحدی قرار گرفت.

   حجم‎گیری نمادهای کوچک
این روزها در دادوستدهای گروه خودرویی نمادهای کوچک و قطعه‎ساز بسیار مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته‎اند و خوب حجم می‎گیرند. حال باید دید این روند تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. گفتنی است روز گذشته شاخص کل بورس تهران ۵۶۹ واحد رشد کرد و به رقم ۲۵۵هزار و ۸۷۶ واحدی رسید. همچنین ارزش کل معاملات بورس در مجموع به حدود ۹۱۷میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به رقم ۲.۸میلیارد سهم و اوراق مالی دست یافت. تعداد معاملات این بازار به رقم ۳۱۹هزار و ۴۴۶ نوبت رسید.

   تداوم روند آرام بازار تا شهریورماه
در مورد کم رمقی دادو ستدهای این روزهای بورس تهران، کارشناسان معتقدند بسیاری از فعالان بازار در معاملات خود سود زیادی را کسب کرده‎اند. این دسته از سهامداران وقتی سهام در اختیار خود را به فروش می‎رسانند، دیگر انگیزه چندانی برای خرید سهام جدید ندارند. از سوی دیگر، به نظر می‎رسد روند بازار تا شهریورماه که گزارش ۶ ماه شرکت‎ها منتشر می‎شود، آرام و بدون نوسان خواهد بود اما بعد از انتشار این گزارش‎ها مسیر اصلی بازار سرمایه مشخص و شاخص بورس به سمت صعودی در حرکت خواهد بود.

   موعد ورود شاخص به کانال ۳۰۰هزار واحدی
برخی کارشناسان بر این باورند شاخص کل  بورس تا شهریورماه به کانال ٣٠٠هزار واحدی ورود پیدا خواهد کرد. در این باره باید گفت به نظر می‎رسد بعد از انتشار گزارش ۶ماهه شرکت‎ها شاهد چنین اتفاقی در بازار سرمایه باشیم. به بیان دیگر، با انتشار گزارش ۶ماهه شرکت‎ها که میزان سودآوری آن‎ها مشخص می‎شود، بازار مسیر خود را پیدا می‎کند و بهتر می‎توان برای سرمایه‎گذاری در بازار سرمایه تصمیم‎گیری کرد.
 


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : car , خودرو

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 936778 بازدید
۱۰ دی ۱۳۹۶ 930845 بازدید
تبلیغات
تبلیغات