خبرهای ویژه

» اخبار استان فارس » هشدار پلیس فارس در خصوص خرید آنلاین لوازم‌التحریر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۳:۰۰

 کد خبر: 175640

هشدار پلیس فارس در خصوص خرید آنلاین لوازم‌التحریر

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس در خصوص خرید و فروش اینترنتی لوازم‌التحریر در آستانه فصل بازگشایی مدارس به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پیام فارسبه نقل از سایت پلیس فارس، مهدی نعمایی گفت: امروزه در عصر اطلاعات و ارتباطات، درج آگهی‌های تبلیغاتی جایگاه ویژه‌ای در دنیای مجازی دارد، اما افرادی از طریق درج این نوع آگهی‌ها اقدام به کسب و کار غیر قانونی کرده و از این تبلیغات برای اهداف سوء و کلاهبرداری استفاده می‌کنند .

وی با بیان اینکه در فصل بازگشایی مدارس خانواده‌ها فرصت مناسبی برای خرید وسایل ویژه داش آموزی دارند، افزود: در این ایام، کلاهبرداری از طریق درج آگهی‌های فریبنده از سوی برخی سایت‌ها و فروشگاه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی به بهانه فروش ارزان قیمت لوازم التحریر، متصور است .

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس به شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری در خریدهای اینترنتی، قبل از تحویل کالا هیچ مبلغی را به حساب فروشندگان واریز نکنند و حتماً پرداخت وجه با دریافت کالا همزمان باشد .

نعمایی خاطرنشان کرد: مجرمان سایبری به بهانه‌های مختلف مانند تخفیف ویژه دانش آموزی و فروش لوازم التحریر، پول هنگفتی از طعمه‌هایشان کلاهبرداری می کنند، لذا شهروندان باید در مواجهه با آگهی‌های جذاب و اغواگرایانه، هوشمندانه عمل کنند و ضمن تحقیق و بررسی از اصالت فروشگاه مورد نظر، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه در سایت‌های فروش لوازم‌التحریر کنند و از دارا بودن «نماد اعتماد الکترونیکی» (ای-نماد) توسط فروشگاه مجازی اطمینان حاصل کنند و از موقعیت جغرافیایی فروشگاه و سایر اطلاعات مربوط به آن مطلع شوند .

وی تاکید کرد: شهروندان در صورتی که مجبور به خرید از طریق درگاه‌های اینترنتی می باشند؛ باید مراقب باشند تا در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، مواردی مانند بررسی آدرس اینترنتی URL و وجود گواهینامه SSL یا پروتکل امن انتقال اطلاعات (https) را در نظر بگیرند و هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود حتماً از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجه با موارد مشکوک‌، آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی اعلام کنند .


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار استان فارس

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
۱۰ دی ۱۳۹۶ 990097 بازدید
تبلیغات
تبلیغات