خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » وازلین به چه کار می‌آید؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۱۳:۳۶

 کد خبر: 137062

وازلین به چه کار می‌آید؟

وازلین به چه کار می‌آید؟


وازلین یک دوست کارآمد است که اگر ویژگی‌های آن را بدانید، برای حل خیلی از مشکلات میتوانید از آن کمک بگیرید. برای حفظ و مراقبت از زیبایی‌، برای ماساژهای درمانی و آرام‌بخش، برای جلوگیری از خوردگی باطری اتومبیل و خیلی کارهای دیگر، وازلین به کمک شما می‌آید.

در این مطلب دارچین، مرور کوتاهی بر کاربردهای وازلین خواهیم داشت.

وازلین و کاربردهای زیبایی

447

اسکراب: اگر وازلین را با نمک دریا مخلوط کنید، یک اسکراب طبیعی و فوق‌االعاده برای پوست‌تان ساخته‌اید. یک اسکراب منحصر به فرد!

درخشش پوست: می‌توانید وازلین را با کرم‌های برنزه ترکیب کنید و از آن برای داشتن پوستی درخشان و براق استفاده کنید.

رژگونه کرمی: مقدار کمی وازلین را به یک رژ لب مناسب اضافه کنید و از آنبه عنوان رژگونه براق و که حالتی شبیه کرم دارد، استفاده کنیدو طبیعی است که این رژگونه، ماندگاری بیشتری نسبت به رژگونه‌های پودری خواهد داشت.

مرطوب‌کننده: وازلین مرطوب‌کننده مناسبی برای پوست و ناخن‌هاست. البته بهتر است پیش از مصرف کمی آب به آن اضافه کنید. شب‌ها، پیش از خواب می‌توانید پاهایتان را خشک کنید و کمی آن‌ها را با وازلین ماساژ دهید تا هم خشکی پوست‌تان برطرف شود و هم کمی پاهای‌تان را ماساژ داده باشید. اگر از خاصیت نرم‌کنندگی وازلین برای ناخن‌هایتان استفاده کنید، می‌توانید آن را به عنوان یک نرم‌کننده کوتیکول در نظر بگیرید.

حالت دادن به موها: به جای استفاده از تافت‌ها می‌توانید از وازلین استفاده کنید. البته به شرطی که موهای سبک و خوش‌قلقی داشته باشید. وازلین هم خاصیت نگهدارنده دارد و هم حالت خوبی به موهای‌تان می‌دهد.

وازلین و خالکوبی: وازلین به ترمیم و محافظت از خالکوبی‌های جدید کمک می‌کند.

ترکیب با لوسیون‌ها و استفاده برای ماساژ.

 

استفاده از وازلین در خونه‌زندگی

وازلین از خوردگی باتری اتومبیل جلوگیری می‌کند.

اگر انشگتر در انگشتتان گیر کرده، هول نشوید. وازلین به کمک شما می‌آید.

اگر پرده حمام یا آشپزخانه به سختی باز و بسته می‌شود، برای روان کردن آن می‌توانید از کمی وازلین استفاده کنید.

با وازلین می‌توانید لکه‌های تعمیر و خراش جزئی در مبلمان‌های چوبی را برطرف کنید.

کاربردهای هیجان‌انگیز وازلین

اگر همیشه برای باز کردن در بطری لاک مشکل دارید، کمی وازلین به دهانه بطری بزنید، درست همان جایی که شیارهای باز و بسته شدن قرار دارند تا دفعات بعدی به راحتی بتوانید در لاک را باز کنید.

اگر بی‌احتیاطی کرده‌اید و آدامس به موهای‌تان چسبیده است، می‌توانید از وازلین برای چرب کردن انگشت‌ها و موهای‌تان استفاده کنید. آدامس روی موهای‌تان می‌لغزد و از شر آن راحت می‌شوید.

اگر قصد دارید موها یا ابروهای‌تان را رنگ کنید، کمی وازلین روی پوست گردن، پیشانی، پشت و روی گوش‌های‌تان بزنید. وازلین هم جلوی رنگی شدن پوس‌تان را می‌گیرد و هم پوست شما بر اثر این مواد شیمیایی خشک نخواهد شد.

اگر چرم‌های گران‌قیمتی دارید که نگران ترک خوردگی آن‌ها هستید، یا بوت‌های‌تان هر سال بعد از زمستان خشک می‌شوند، پیش از بسته‌بندی کردن آن‌ها در فصل‌های گرم سال، کمی وازلین روی آن‌ها بمالید.

وازلین به چه کار می‌آید؟


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسرار خانه داری , گوناگون و جالب

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
فیلم بررسی رنو ساندرو
۰۹ دی ۱۳۹۶ 575706 بازدید
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات