خبرهای ویژه

» گردشگری » ۱۰ بازار معروف دنیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۱

 کد خبر: 138772

۱۰ بازار معروف دنیا

۱۰ بازار معروف دنیا


وقتی به چیدن برنامه برای ماجراجویی بعدیتان فکر می کنید، خیلی جاها هست که به ذهنتان می رسد. شاید می خواهید بروید دور دنیا را بگردید و یک عالمه غذا بخورید، یا شاید می خواهید صرفا وقایع سفرتان را در سفرنامه تان یادداشت کنید. خدا را شکر که به واسطه ی تکنولوژی سفردوستان می توانند توصیه ها و پیشنهادات لازم را بخوانند. حالا ما می خواهیم جذاب ترین بازار های دنیا را به شما معرفی کنیم. اگر می خواهید یک عالمه عتیقه فروشی و غذاخوری و در کل مکانی زنده را از نزدیک لمس کنید، به خواندن ادامه دهید!

بازار اتاوالو در اکوادور

بازار اتاوالو در اکوادور

یک پتوی رنگی(آن هم کار دست) از این بازار سنتی که به خاطر داشتن منسوجات سنتی اکوادور معروف است بخر! البته خب بیشتر هم می توانی بخری. از صنایع دستی و مهربانی محلی ها لذت ببر.

خیابان پورتوبلو در لندن، انگلیس

خیابان پورتوبلو در لندن، انگلیس

پورتوبلو که فقط وقف چیزهای آنتیک شده است، با نمای رنگارنگش روزتان را درخشان می کند و با خوراکی های خوشمزه اش شکمتان را سیر می کند.

بازار بزرگ استانبول، ترکیه

بازار بزرگ استانبول، ترکیه

به خاطر سرامیک های نقاشی شده و فرش های حیرت انگیزش است که توریست ها را به وجد می آورد. مثل ترک ها خرید کن و از دو مسجدی دیدن کن که به خاطر تجربه ی فرهنگی به یادماندنی در آنجا هستند.

بازار رز بوئل پاسادینا، کالیفرنیابازار رز بوئل پاسادینا، کالیفرنیا

بیایید، همه به بازار مخصوص ستاره ها بیایید! این بازار برای این معروف است که مدام ستارگان هالیوود به آنجا می آیند، مطمئنا این بازار که ۲۵۰۰ فروشنده دارد، هرچه بخواهید دارد.

پوز دو سنتوان در پاریس

پوز دو سنتوان در پاریس

برای گشتن در این بازار حتما کفش راحتی بپوشید. ادعای این بازار این است که بزرگترین بازار دنیاست و هر هفته بیش از ۱۸۰ هزار بازدیدکننده دارد.

بازار شناور دمنوئن سدواک، تایلندبازار شناور دمنوئن سدواک، تایلند

این بازار که به خاطر شناور بودنش معروف است بهترین راه است که خودت را در یک تجربه ی تایلندی غرق کنی. خود را در حال چرخ زدن در کانالی شلوغ و بازدید از مغازه هایی که کالاها و غذاهای محلی می فروشند می یابی.

بازار بروکلین، نیویورکبازار بروکلین، نیویورک

از ماه آوریل تا ماه اکتبر هر آخر هفته ۱۰۰ ها فروشنده را در این بازار می بینی. غذاهای تازه و خوشمزه و چیزهای جدید و قدیمی در این تکه از شهر خوب پیدا می شوند.

مرکانتیک بارسلونا، اسپانیامرکانتیک بارسلونا، اسپانیا

این فضای خلاقانه پر از هنرمند است. می توانی در حالی که به موسیقی زنده گوش می دهی از غذاهای محلی اسپانیایی لذت ببری.

بازار موناستیراکی، آتن، یونانبازار موناستیراکی، آتن، یونان

در خیابان های زنده ی میدان آویسینیا قدم بزن.صنایع دستی های خوب و غذاهای یونانی خوشمزه ای در انتظار شماست.

کلابا کاوزوی، بمبئی، هندکلابا کاوزوی، بمبئی، هند

این بازار که به میدان فرهنگی بمبئی معروف است پر از چیزهای جذاب است، از خوراکی گرفته تا کتاب و جواهرات. فقط حواستان باشد که حسابی چانه بزنید تا سرتان کلاه نرود!


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : گردشگری , گوناگون و جالب

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات