• تاریخ: خرداد ۲۸, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 26771

۲آتش سوزی درمناطق جنگلی جنوب وغرب استان فارس مهارشد

۲آتش سوزی درمناطق جنگلی جنوب وغرب استان فارس مهارشد حمزه ولوی  : بعد از ظهر پنجشنبه ۲۷ خرداد بخشی از جنگل های تنگ ابوالحیات کازرون در غرب استان فارس که جزو منابع ملی است دچار آتش سوزی شد اما با اقدام بموقع محیط بانان و ب ...

۲آتش سوزی درمناطق جنگلی جنوب وغرب استان فارس مهارشد


حمزه ولوی  : بعد از ظهر پنجشنبه ۲۷ خرداد بخشی از جنگل های تنگ ابوالحیات کازرون در غرب استان فارس که جزو منابع ملی است دچار آتش سوزی شد اما با اقدام بموقع محیط بانان و با همکاری نیروهای اجرایی منابع طبیعی مستقر در منطقه، آتش تنها پس از سه ساعت مهار شد .
وی افزود: استاندار فارس دقایقی پس از اطفای حریق در منطقه حضور یافت و از محیط بانان منطقه تقدیر کرد.
به گفته مدیر کل محیط زیست فارس همچنین جمعه ۲۸ خرداد آتش سوزی در منطقه حفاظت شده ماله گاله فارس مهار شد
آتش سوزی در منطقه حفاظت شده ماله گاله استان فارس که از ساعت۱۷ جمعه آغاز شده بود ، نیمه شب با حضور نیروهای محیط زیست و نیروهای مردمی و جوامع محلی مستقر در منطقه مهار شده است .
به گفته مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس در بروز هر دو مورد آتش سوزی در روزهای پنجشنبه و جمعه عامل انسانی دخالت داشته ، در آتش سوزی منطقه ماله گاله مظنونین شناسایی شده اند که احتمالا با هدف تفریح در منطقه حضور داشتند و در اثر بی دقتی منجر به بروز آتش سوزی در منطقه شده اند.
منطقه مله گاله با هدف حفاظت از رویشگاه های جنگلی طی مصوبه شورای عالی محیط زیست با وسعت ۵۱ هزار و ۹۵۴ هکتار بعنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است این منطقه در شرق منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در جنوب شیراز واقع شده است.
بلوط ، بادام وحشی ، بنه ، کیالک ، ارژن ، گون، و جاشیر از جمله گونه های گیاهی بارز این منطقه است .


لینک کوتاه مطلب : http://payamfars.ir/?p=26771


twitter facebook googlereader googleplus digg cloob facebook telegram
نرخ ارز
کانال تلگرام اخبار جالب